Drone Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz ?

Drone Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz ?

Drone Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz ?

Drone Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz ?

Drone cihazları hayatımıza gireli uzun zamanlar olsada son dönemde ciddi bir yükseliş içerisine girmiştir. Drone Fiyat politikaları internetten satışın popüler olduğu bu günlerde (drone fiyatları teknosa, drone a101, drone aliexpress, drone bim, drone dji, drone fiyatları n11, drone fiyatları bim, drone fiyatları sahibinden, drone alışveriş gibi) iyice rabet görmüştür.

Peki Drone Yapımı Nasıl Gerçekleşiyor ? Drone Nedir ?


Tabiki burada drone corby sd01 gibi düşük bir model veya drone dji mavic 2 pro gibi profesyonel bir model yapma mantığı aynıdır. Kaç eksenli olduğuna bağlı gücü değişen Drone Motoru gerekli drone ağırlık hesabı yapılarak gerekli kapasitede drone bataryası ve firmaların kendilerine ait yazılımları ile gökyüzünde yükselmeye devam ediyor.

En İyi Drone Markası Nedir ?


Kullanımı ve sektörde kabul görmüş olan DJI Markası bu sektörde lider olmuştur. En başlı belli modelleri dji mavic air 2, dji mavic mini, dji mavic 2 pro, dji phantom 4 pro, dji mavic pro, dji tello, dji spark, dji phantom 4 pro plus, dji mavic pro, drone dji mavic pro, dji matrice 600 pro, dji inspire 2 x7, dji matrice 200, dji matrice 100, dji agras mg-1 olarak mevcutta bulunmaktadır. drone başlangıç seti olarak geçen “Fly More Combo” set olarak geçen ürünleri tercih etmenizi tavsiye ederiz. Tabiki unutmamanız gereken en önemli husus “drone ehliyeti”.


Peki drone ehliyeti nasıl alınır ?


Drone ehliyeti veya drone belgesi, belli başlı eğitici kuruluşlar tarafından drone eğitimi şeklinde sağlanmaktadır. Belgesiz olarak yapılan uçuşlarda drone cezası uygulanmaktadır.
Drone ehliyeti ücretsiz olarak 2019-2020 yılları içerisinde dağıtıldı. Bu ehliyet yanlızca hobi amaçlı uçuşlarda geçerlidir. Ehliyet almak yeterli olmamakla beraber Emniyet ve Sghm sistemlerinden uçuş izni almalısınız. Bu anlatılanların hepsi 500gr. üzeri droneler için geçerlidir. Mavic Mini Dji tarafından üretilen 249 Gr. ağırlığa sahip herhangi bir ruhsat işlemi gerektirmemektedir. Ehliyet gereksinimi tüm dronelerde mevcuttur.

Drone çekim sektörü ne durumda ?


Herkesin günümüzde drone çekimleri’ne ihtiyacı oluşmaktadır. Ama ilk defa drone ihtiyacı oluşan bireylere drone satın almayı tavsiye etmiyoruz. Drone Eğitimi, Drone Çeşitleri, Drone Çalışma Prensibi, Drone Ehliyeti Ücreti gibi konularda dışarıdan çözüm sağlayabileceğiniz bir ajans çok daha sancısız ve pratik olacaktır.

Yeni Creative Olarak Mavic Pro 2, Phantom 4 Pro v2, Mavic Air 2 ve Mavic Mini cihazları ile çekim yapmaktayız.

Drone fotoğrafları ve videoları istenilen çözünürlüklerde istenilen fps değerinde isteğiniz halinde gerekli kurgulama işlemi uygulanarak çekilmektedir. Drone Arsa Çekimi veya Drone Araba Çekimi yada Drone Düğün Çekimi aynı gibi gözüksede her biri farklı projeler olmaktadır.

Drone Dünyasına Hoşgeldiniz. Artık Uçmak İçin Bir Kuşkunuz Yok 🙂

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.